Noticias Cultura

Dimecres 4: A les 20:30 h. al gimnàs del Poliesportiu Municipal CLASSES DE SEVILLANES I FLAMENC pel professor FRANCISCO AMADOR (1a classe gratuïta).
Miércoles 4: A las 20:30 h. en el gimnasio del Polideportivo Municipal CLASES DE SEVILLANAS Y FLAMENCO por el profesor FRANCISCO AMADOR (1ª clase gratuita).
Dijous 5: CICLE CINEMA I ESPORT (a la Casa de Cultura)
A les 18:00 h. pel·lícula infantil: “Los pequeños gigantes”.
A les 20:30 h. pel·lícula adults: “Invictus”.
Jueves 5: CICLO CINE Y DEPORTE (en la Casa de Cultura)
A las 18:00 h. película infantil: “Los pequeños gigantes”.
A las 20:30 h. película adultos: “Invictus”.
Dissabte 7: a les 17:00 h. a la Pista Poliesportiva Municipal “TORNEIG HOVERBOARD”.
Sábado 7: a las 17:00 h. en la Pista Polideportiva Municipal “TORNEO HOVERBOARD”.
Dijous 12: CICLE CINEMA I ESPORT (a la Casa de Cultura)
A les 18:00 h. pel·lícula infantil: “El juego perfecto”.
A les 20:30 h. pel·lícula adults: “Quiero ser como Beckham”.
Jueves 12: CICLO CINE Y DEPORTE (en la Casa de Cultura)
A las 18:00 h. película infantil: “El juego perfecto”.
A las 20:30 h. película adultos: “Quiero ser como Beckham”.
Divendres 13: a les 20:00 h. en la Casa Encarnà, inauguració de l’Exposició “SILENCI INTERIOR” (Estarà oberta fins el 29/09 en horari habitual).
Viernes 13: a las 20:00 h. en la Casa Encarnà, inauguración de la Exposición “SILENCI INTERIOR” (Estará abierta hasta el 29/09 en horario habitual).
Dissabte 14 i diumenge 15: “24 HORES DE VOLEIBOL”. Inici el dissabte dia 14 a les 12:00 h. (Inscripcions en el Club de Tennis). La final es jugarà el diumenge a les 18:00 h.
Sábado 14 y domingo 15: “24 HORAS DE VOLEYBOL”. Inicio el sábado día 14 a las 12:00 h. (Inscripciones en el Club de Tenis). La final se jugará el domingo a las 18:00 h.
Dissabte 14: a les 18:00 h. al Camp de Futbol Municipal, partit “LA ROMANA vs ORIHUELA” (Veterans).
Sábado 14: a las 18:00 h. en el Campo de Fútbol Municipal, partido “LA ROMANA vs ORIHUELA” (Veteranos).
Dilluns 16: A la Casa de la Joventut començaran els campionats de PARXÍS i ESCACS. (Inscripcions fins al divendres 13 al poliesportiu)
Lunes 16: En la Casa de la Juventud empezarán los campeonatos de PARCHÍS y AJEDREZ. (Inscripciones hasta el viernes 13 en el polideportivo)
Dijous 19: CICLE CINEMA I ESPORT (a la Casa de Cultura)
A les 18:00 h. pel·lícula infantil: “Somos los mejores”.
A les 20:30 h. pel·lícula adults: “Moneyball: rompiendo las reglas”.
Jueves 19: CICLO CINE Y DEPORTE (en la Casa de Cultura)
A las 18:00 h. película infantil: “Somos los mejores”.
A las 20:30 h. película adultos: “Moneyball: rompiendo las reglas”.
Dissabte 21: “12 HORES DE FRONTENIS”. Inici el dissabte a les 09:00 h. (Inscripcions en el Club de Tennis). La final es jugarà a les 18:00 h.
Sábado 21: “12 HORAS DE FRONTENIS”. Inicio el sábado a las 09:00 h. (Inscripciones en el Club de Tenis). La final se jugará a las 18:00 h.
Diumenge 22: A les 11:30 h. al Poliesportiu Municipal “2a Edició del GRAND PRIX”. (Els equips estaran formats per membres dels col·lectius locals: Banda de Música, Comparses de Moros, Pirates i Zíngars, Escoles de Futbol i Tennis i Club Esportiu Penya la Mina). Vine a animar-los!
A les 20:00 h. a la Casa de Cultura representació de l’obra de teatre “SECUENCIAS DEL LOCO AMOR” basada en textos de J. Luis Alonso de Santos, a càrrec de la Companyia Los Teatrables Co.
Domingo 22: A las 11:30 h. en el Polideportivo Municipal “2ª Edición del GRAND PRIX”. (Los equipos estarán formados por miembros de los colectivos locales: Banda
de Música, Comparsas de Moros, Piratas y Zíngaros, Escuelas de Fútbol y Tenis y Club Esportiu Penya la Mina). Ven a animarlos. A las 20:00 h. en la Casa de Cultura representación de la obra de teatro “SECUENCIAS DEL LOCO AMOR” basada en textos de J. Luis Alonso de Santos, a cargo de la Compañía Los Teatrables Co. Dijous 26: a les 19:00 h. en la Casa de Cultura projecció d’un documental i xarrada per part dels protagonistes sobre “L’ALZEIMER”. Jueves 26: a las 19:00 h. en la Casa de Cultura proyección de un documental y charla por parte de los protagonistas sobre “EL ALZEIMER”. Divendres 27: “NIT D’ESTELLÉS”; a les 20:00 h. a l’Ombria de l’Algaiat Recital de poemes i, a continuació, sopar de germanor. (Inscripcions a l’Ajuntament – 10€). Viernes 27: “NIT D’ESTELLÉS”; a las 20:00 h. en la Umbría de Algayat Recital de poemas y, a continuación, cena de hermandad. (Inscripciones en el Ayuntamiento – 10€). Dissabte 28: a les 19:30 h. en la Casa de Cultura presentació del musical “GALA EDAD DE ORO DE LA CANCIÓN ESPAÑOLA”. Sábado 28: a las 19:30 h. en la Casa de Cultura presentación del musical “GALA EDAD DE ORO DE LA CANCIÓN ESPAÑOLA”.
XVII VOLTA A PEU Dissabte 28: a les 18:00 h. en la Replaceta CURSES INFANTILS i Recollida de Dorsals a partir de las 17:00h. Sábado 28: a las 18:00 h. en la Replaceta CARRERAS INFANTILES y Recogida de Dorsales a partir de les 17:00 h. Diumenge 29: 09:00 h. al Carrer Major “Eixida caminants i Marxa nòrdica”.
10:00 h. inici de la XVII VOLTA A PEU (Inscripcions en www.softimes.es) Domingo 29: 09:00 h. en la Calle Mayor “Salida caminantes y Marcha nórdica”.
10:00 h. inicio de la XVII VOLTA A PEU (Inscripciones en www.softimes.es)